Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

W piątek 25 października 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych. Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn z Chorzowa i Świętochłowic.

Poszczególne reprezentacje składały się z 4 osób. Rozgrywki prowadzono systemem kołowym tempem gry P 15. Po rozegraniu 5 rund wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce na podium zdobyła reprezentacja III LO im. S. Batorego w Chorzowie (10 pkt.), drugie miejsce zajęła drużyna I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie (8 pkt.), a trzecią lokatę wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie (6 pkt.).

Dla zdobywców wszystkich trzech miejsc na podium organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary i dyplomy, a zwycięzcy z III LO im. S. Batorego w Chorzowie otrzymali oprócz przepustek do zawodów wojewódzkich pamiątkowe złote medale, które zostały wręczone przez Panią Dorotę Leszczyńską – Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach oraz Panią Katarzynę Lazaj – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” i Jerzy Plichta z Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s